Kalıcı dövme yapım aşaması ve dikkat edilecek hususlar

JOKER TATTOO BEYLİKDÜZÜ 

Dövme yapım aşaması ve dikkat edilmesi gerekenler.

1)Deri tüylerden arındırılır ve dezenfektan sıvıyla temizlenir. Bu işlemlerde kullanılan malzemelerde tek kullanımlıktır.
NOT: Kullanılacak aletler mutlaka steril edilmiş olmalıdır. Sterilizasyon; kullanılacak malzemelerde ısı ve çeşitli deterjanlarla sağlanmaktadır. Parçalar ultrasonic cleaner(ses dalgalarıyla metalin uzerindeki boya kan ws.. gibi parcaları söker atar.)cihazı ile temizlendikten sonra,özel deterjanda bekletilir 1saat sonra kesin sterilizasyon için kuru hava sterilizatöründe(dişçilerin kullandıkları cihaz) 1saat ısıya tabi tutulur ve böylece tüm viral,mikobiyal,ve bakteriyel enfeksiyonların önüne geçilir. Bir dövmecide kuru hava sterilizatörü bulunması zorunludur dövme yaptırmadan önce mutlaka sorun.
2)Desen dövme yapılacak bölgeye aktarılır 10 dk beklenir. Bu esnada İğneler ve makina hazırlanır. İğneler tek kullanımlık olup her müşteride yeni iğne kullanılır. Dövme yapılacak alanın temizliği ve steril olması sağlanır, Boyalar hazırlanılır!(Boyalar dövme sanatı için özel üretilmiş mineral bazlı toksik etkisi olmayan doğal boyalardır. Makine ve diğer parçalar streç film le kaplanır.
3)Dövme uygulamasına başlanır. İğne derinin en fazla 1mm altına girecek şekilde ayarlanır, daha derinde cilde hasar verir ve acı yaratır. İlk önce desenin dış hat çizgileri çizilir! çizim esnasında bölgenin; vazelin desteği ile sürekli yumuşak kalması sağlanır. Böylece; Deri yıpranmaz…
4)Desenin dış hat çizgileri bittikten sonra gölgelendirme ve ana renklere geçilir. Dövme işlemi bittikten sonra, dezenfekte edilir ve anti bakteriyel krem sürülür ve kremin üstü hava alacak şekilde kapatılır…

Dövme cildin epidermiz tabakasını geçmeyecek şekilde yapılır.

Beylikdüzü JOKER TATTOO

One Response

  1. Erhan
    • 3 Mart 2017

    Koluma yaptıracam ufak kızatıklıklar olsa sıkıntı olurmu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*